Saulės energijos kaina nukrito 25% per penkis mėnesius

Saulės energetikos ateitis nusimato labai perspektyvi. Kaip švari, atsinaujinanti energija ji vis pinga ir pinga. Dėka dviejų didelių projektų Kinijoje ir Abu Dabyje saulės energijos kaina krito netgi 25%. Rugpjūčio 11 dieną 500 MW saulės elektrinės statybų kainos pasiūlymas Kinijoje buvo €0,414/W, o Rugsėjo 19 dieną Abu Dabyje statomoje 1,2 GW saulės elektrinėje pasiūlymas buvo vos €0,0207/kWh.
Saulės energijos kaina
Kinija ir Abu Dabis nėra vienintelės vietos, kuriose saulės energijos kaina stipriai krenta. Amerikoje, Nevados valstijoje 100 MW saulės elektrinėje buvo leista pardavinėti elektrą už 3,6 euro centus už kilovatvalandę.

Naujame tyrime, kurį atliko Amerikos Energijos Departamentas išanalizuota, kad atsinaujinančių technologijų kaina per pastaruosius 7 metus krito 41-94%. Ataskaitoje buvo tiriama vėjo, saulės energijos, baterijų, LED apšvietimo kaina nuo 2008 iki 2015. Vėjo ir saulės energetika sudarė du trečdalius naujų elektrinių Amerikoje 2015 metais. Komercinių saulės elektrinių kaina krito 64% lyginant su 2008 metais.

Tačiau šios kainos dar vis nėra galutinės, jos dar vis gali kristi. Visame pasaulyje mokslininkai vis dar bando sumažinti saulės celių, kitų komponentų, valdymo ir priežiūros kaštus, kad saulės ir kitos atsinaujinančios energijos rūšių kaina vis dar kristų.

Įsigykite savo saulės elektrinę!
www.greenup.lt

Skambinti Siųsti užklausą