Saulės elektrinių ABC

Saulės elektrinių ABC – tai naujas GreenUp projektas, kurio dėka jus norime supažindinti su įvairiausiom saulės energijos aplikacijom, kurias galite nesunkiai pritaikyti savo kasdieniame gyvenime. Šį projektą pradedame nuo paprastų tinklinių saulės elektrinių.

Sugalvojote statyti saulės elektrinę, tačiau dvejojate ir manote, kad tai atims daug laiko ir pastangų? Šiame straipsnyje trumpai paaiškinsime kokius žingsnius reikia įgyvendinti, norint pradėti gamintis savo elektros energiją ir tapti nepriklausomais.

Saulės elektrinių ABC:

1. Įvertinkite kiek elektros energijos suvartojate per metus. 1 kW saulės elektrinė per metus jums pagamins 1000kWh elektros energijos, 5kW-5000kWh ir t.t. Įvertinę elektros suvartojimą galite pasirinkti kokio galingumo saulės elektrinės jums reikia.

saules elektrine dydis

2. Sužinokite kokios galios yra jūsų namo įvadas. Nuo įvado galios priklauso maksimali leistina elektrinės galia, kuri turi būti dvigubai mažesnį nei įvado galia. Pvz. jei įvadas 10kW, tai saulės elektrinė gali būti <5kW. Įvado galią bet kada galite pasikelti jei jums reikia didesnės saulės elektrinės.

3. Įvertinę saulės elektrinės dydį galite susisiekti su mumis ir mes paruošime jūsų saulės elektrinės vizualizaciją, kad galėtumėte įsivaizduoti kaip atrodys jūsų elektrinė. Parenkame geriausią įrangą, atitinkančią jūsų lūkesčius ir supažindiname su elektrinės parametrais.

4. Jei saulės elektrinės maketas jums tinka, galime pradėti projektavimą. Paruošime ESO ir VEI kriterijus atitinkančius projektus, kuriuos vėliau už jus suderinsime su šiomis institucijomis.

5. Suprojektavus saulės elektrinę galime ją montuoti. Saulės elektrinės gali būti montuojamos įvairiai: ant šlaitinio stogo, ant plokščio stogo, vietoje stogo dangos, ant žemės. Montavimui naudojamos kokybiškos aliumininės konstrukcijos, kurios nesudarys didelių apkrovų jūsų stogui.

6. Sumontavus konstrukcijas galime uždėti ir saulės modulius. Saulės moduliai gali būti monokristaliniai (efektyvesni) ir polikristaliniai (ekonomiškesni). Jie gali būti 250, 260, 270 ir 280W galios. Monokristalinius modulius rekomenduojame montuoti tik ant mažų stogų, kadangi jie yra brangesni.

7. Toliau montuojame įtampos keitiklį, kuris nuolatinę saulės modulių energiją pavers kintama (buityje naudojama) elektros energija. Įtampos keitiklis taip pat kontroliuos elektros srautus, jei jūs suvartosite mažiau elektros energijos nei pagaminate jis reikiamą energijos kiekį paims iš elektros tinklo, atvirkščiu atveju jis elektros perteklių paduos į tinklą.

8. Kai elektrinė fiziškai pastatyta galima užbaigti tvarkyti likusius dokumentus. Turint paruoštus saulės elektrinės projektus reikia gauti Plėtros ir Gamybos leidimą iš Valstybinės energetikos inspekcijos, suderinti saulės elektrinės projektą su ESO. Ir pabaigoje atlikti pačios elektrinės testavimą bei ją priduoti Valstybinei energetikos inspekcijai. Visas dokumentacijos tvarkymas užtrunka nuo 2 iki 5 mėnesių.

9. Sveikiname, jūs turite veikiančią saulės elektrinę! Atlikus visus šiuos žingsnius jūs galite pradėti naudotis savo nauja elektrine!

Atrodo sunku? Visus šiuos darbus gali atlikti GreenUp komanda ir sutaupyti jums laiko bei energijos! Jei susidomėjote susisiekite su mumis: [email protected] arba +370-625-07807

Skambinti Siųsti užklausą