Ar saulės energija švari?

Visi žinome, kad saulės moduliai neišskiria jokių teršalų gamindami elektrą. Tačiau atsinaujinančios energetikos skeptikai klausia ar saulės energija švari ir teigia, kad saulės modulių gamyba reikalauja labai daug energijos ir teršalų, išskiriamų silicio lydymo, gryninimo. Silicis yra pagrindinis elementas saulės modulyje, būtent jo dėka yra generuojama elektros energija.

Kuomet silicis lydomas elektrinėse krosnyse didžiausia dalis energijos gaminama deginant iškastinį kurą, kuris išskiria CO2. Taigi pagaminus saulės modulį jis jau turi savo CO2 pėdsaką, taigi jis turi save pateisinti kaip švarią technologiją. Dėl to, kad daugelis skeptikų teigia, kad saulės moduliai niekada to neatperka Utrechto (NL) universitete buvo atlikti šios problemos tyrimai.

Naudodamiesi Tarptautinės Energetikos Agentūros (IEA) duomenimis buvo nustatytas saulės modulių skaičius pasaulyje. Jie vertino kur, kaip ir kada saulės modulis buvo pagamintas. Pavyzdžiui saulės modulis, pagamintas Kinijoje sudarys dvigubai daugiau teršalų nei pagamintas Europoje. Tyrimo metu buvo apskaičiuota, kad šiuolaikinis saulės modulis per savo gyvenimo laikotarpį išskiria 20g CO2 pagamindamas kilovatvalandę elektros. 1975 metais šis skaičius siekė 400-500g. Kuo daugiau saulės modulių pagaminama, tuo efektyvesni jie tampa. Kiekvieną kartą pasaulyje padvigubėjus saulės modulių kiekiui energijos poreikis jiems pagaminti krenta apie 12%, o CO2 emisijos apie 17-24%.

Palyginimui: gamtines dujas deginanti moderni elektrinė (efektyvumas 58%) išmeta apie 350 g CO2 vienai pagamintai kWh, o akmens anglis deginanti elektrinė (efektyvumas 40%) išmeta apie 850-900 g CO2 vienai pagamintai kWh. Taigi naudokime saulės energiją!

Skambinti Siųsti užklausą