SAULĖS ELEKTRINĖMS ĮSIRENGTI – DU KARTUS DIDESNIS FINANSAVIMAS

Įvertinus sausio mėnesį gautas gyventojų paraiškas nedidelės galios saulės elektrinėms įsirengti arba įsigyti bei seniems šildymo katilams pasikeisti, Energetikos ministerija papildomai skyrė Europos Sąjungos (ES) lėšų šiems projektams finansuoti. Parama didinama du kartus ir iš viso šiems projektams bus skirta 24,5 mln. Eurų.

Saulės elektrinių įrengimui arba įsigijimui namų ūkiuose vietoje planuotų 9 mln. eurų bus skirta 15,54 mln. eurų – šios lėšos rezervuotos daugiau nei 6700 gyventojų.

Aplinkos projektų valdymo agentūra (toliau – APVA) iki kovo 5 d. per aplinkos projektų informacinę sistemą APVIS informuos gyventojus, kuriems yra rezervuotos kompensacinės išmokos.

„Siekiame kuo operatyviau per APVIS sistemą informuoti gyventojus apie jiems rezervuotas lėšas. Finansavimas bus skirtas visiems pareiškėjams, kurie atitiko reikalavimus ir teisingai užpildė paraiškas. Džiugu, jog taip sparčiai didėja žmonių noras tapti energetiškai savarankiškais ir tiesiogiai prisidėti prie tvaresnės aplinkos kūrimo“, – sako APVA direktorius Ignotas Šalavėjus.

APVA iš viso sulaukė 5569 žmonių išreiškusių norą tapti gaminančiais vartotojais, 1552 pateikė paraiškas nutolusių gaminančių vartotojų priemonėms.

Dalis paraiškų dėl saulės elektrinių neatitiko nustatytų kriterijų, taip pat buvo netiksliai užpildytos. Siekiant, kad kuo daugiau žmonių galėtų pasinaudoti finansinėmis galimybėmis, APVA kreipėsi į gyventojus, prašydama patikslinti paraiškas.

Dažniausios pasitaikiusios klaidos ir paraiškų atmetimo priežastys – registruotas ne gyvenamosios paskirties namas, paraišką pateikė ne turto savininkas, arba namui išduotas tik statybos leidimas, bet registrų centre nėra registruota nuosavybė.

Mažosios energetikos, orientuotos į elektros energiją gaminančius vartotojus, plėtra – vienas iš Energetikos ministerijos prioritetinių darbų. Todėl nuo 2019 m. liepos 2 d. gyventojams, norintiems įsirengti iki 10 kilovatų (kW) galios saulės elektrines buvo supaprastintos procedūros, atsisakant perteklinių leidimų pažymų apie energetikos įrenginių techninės būklės patikrinimą. 2019 m. buvo išplėstos finansavimo galimybės, tad pretenduoti į valstybės paramą saulės elektrinėms įsirengti galėjo ne tik tie gyventojai, kurie ketina įsirengti saulės elektrinę individualiame name, tačiau ir tie, kurie gyvena daugiabučiame name, bei tie, kurie neturi galimybės įsirengi savo elektrinės, tačiau nori ją nusipirkti iš elektrinių parko.

Norite saulės elektrinės pasiūlymo?  Spauskite šią nuorodą: Noriu saulės elektrinės pasiūlymo

parama

Straipsnis paimtas iš APVA tinklalapio: APVA puslapis

Skambinti Siųsti užklausą