Dėl 2020 APVA paramos saulės elektrinėms įsirengti buvo gauta daugiau nei 5 tūkst. paraiškų

2020 APVA parama, saulės elektrinėms įsirengti, paskatino gyventojus apsvarstyti galimybę gamintis elektros energiją patiems, o į šią paramą sureagavo pakankamai daug piliečių. Gyventojai iki sausio 31 d. Aplinkos projektų valdymo agentūrai (2020 APVA parama) aktyviai teikė paraiškas kompensacijai saulės elektrinei įsirengti. Per mėnesį paramos kreipėsi 7110 pareiškėjų.

Daugiausia gyventojų kreipėsi dėl paramos saulės elektrinėms individualiuose namų ūkiuose įsirengti. Iš viso pateikta 5560 paraiškų, o jų suma siekia 13,65 mln. eurų. Taip pat pirmą kartą finansinės paramos galėjo kreiptis gyventojai, norintys įsigyti saulės elektrinę iš saulės elektrinių parkų arba įsirengti ją geografiškai nutolusiose vietose (energija vartojama vienoje vietoje, o pagaminama kitoje). Nutolusioms saulės elektrinėms įsirengti pateikta 1550 prašymų, o paramos suma siekia 2,53 mln. eurų.

„Žaliosios energetikos poreikis sparčiai auga. Akivaizdu – kone dvigubai didesnė prašoma lėšų suma saulės elektrinėms įsirengti ir trigubai didesnė katilams įsirengti. Skaičiai džiugina ir tikimės, jog ateityje gyventojų noras prisidėti prie aplinkos tausojimo tik didės“, – sako APVA direktorius Ignotas Šalavėjus.

APVA iki kovo pradžios įvertins gyventojų pateiktus prašymus ir informuos apie tai, ar jiems skirtas finansavimas. Jeigu paramos dydis viršys paskelbtų kvietimų sumą, finansavimas bus padidintas, todėl visi gyventojai, kurie teisingai užpildė prašymus, gaus paramą.

Atkreipiame dėmesį, kad gavus patvirtinimą iš APVA apie suteiktą paramą, išlaidų kompensavimo prašymai turi būti pateikti per tam tikrą laikotarpį: saulės elektrinėms namų ūkiuose įsirengti – per 9 mėnesius, nutolusioms saulės elektrinę įsigyti ar įsirengti – per 12 mėnesių, seniems biokuro katilams pasikeisti – per 9 mėnesius.

2020 APVA parama

Pernai paramą saulės elektrinėms ir katilų keitimui gavę gyventojai kviečiami paskubėti juos įsirengti ir teikti išlaidų kompensavimo prašymus. Tai turi padaryta iki kovo 10 d., kitu atveju kompensacija nebus skirta.

APVA duomenimis, iki dabar 1660 gyventojų yra pateikę prašymus kompensacinėms išmokoms už saulės elektrines gauti, suma siekia 3,82 mln. eurų. Pernai vasarą skelbto kvietimo metu parama buvo rezervuota 2656 gyventojams. Žaliosios energijos naudojimas namų ūkiuose yra vienas iš svarbiausių Energetikos ministerijos prioritetų. Nuo 2017 m. buvo ženkliai supaprastintos procedūros saulės elektrinėms įsirengti, o finansinis skatinimas pradėtas skirti 2018 m.

Šiuo metu Lietuvoje yra daugiau nei 3550 gaminančių vartotojų, kurie yra įsirengę saulės elektrinės ir savarankiškai savo poreikiams pasigamina elektros energiją. Per trejus metus gaminančių vartotojų skaičius išaugo 15 kartų.

 

Straipsnis paimtas iš APVA puslapio: APVA dėl paramos saulės elektrinėms įsirengti

Skambinti Siųsti užklausą