80 dienų aplink pasaulį su elektromobiliu

elektromobiliu-4Daugelis žmonių teigia, kad elektromobiliai yra ateities transporto priemonė, tačiau šiuo metu vis dar egzistuoja viena didelė problema: nuvažiuojamas atstumas. Be kelių išsiskiriančių elektromobiliu kaip TESLA daugelis elektromobiliu rinkoje gali nuvažiuoti labai nedidelį atstumą – apie 150 km., o tai yra itin didelis barjeras daugumai potencialių pirkėjų.

Nors daug statistikos teigia, kad vidutinis žmogus per dieną nuvažiuoja apie 50 km. žmonės vis dar nesijaučia saugiai žinodami, kad potencialus nuvažiuojamas atstumas gali būti ribojamas. Dauguma vidaus degimo variklius turinčių automobilių pilnu baku gali nuvažiuoti 500 ir daugiau kilometrų, tačiau dauguma vartotojų tiek per vieną dieną beveik niekada nenuvažiuoja. Taip pat dauguma vartotojų šią savybę laiko itin svarbia.

elektromobiliu-2Baterijų technologijos vystosi kiekvienais metais ir labai sparčiai, visai kaip ir vidaus degimo variklių technologijos, tačiau šiuo metu patogiausias sprendimo būdas yra elektromobiliu krovimo stotelių plėtra. Nors tokių stotelių pasaulyje daugėja eksponentiškai, tačiau lyginant su tradicinėmis degalinėmis jų skaičius vis dar labai mažas.

Į tai atkreipti dėmesį buvo suorganizuotos elektromobiliu lenktynės aplink pasaulį. Lenktynių tikslas buvo pakartoti Rafel de Mestre kelionę aplink pasaulį su elektromobiliu per 127 dienas ir žinoma sumušti šį rekordą.

elektromobiliu-3Lenktynės prasidėjo Birželio 16-ą Barselonoje nuo Triumfo arkos, kurioje ir baigėsi Rugsėjo 12-ą, sumušus visus praeitus rekordus. Dalyviai buvo iš viso pasaulio ir buvo suskirstyti į 11 komandų. Kartu jie keliavo per Europą, Šiaurės Ameriką ir Aziją naudodami vien tik elektrą visus 289.662 km. Buvo vairuojami 8 Tesla Model S, Tesla Roadster, Denza ir netgi elektrinis autobusas iš ‚Modulo‘ kompanijos. Šiomis lenktynėmis buvo parodyta, kad elektromobilis gali važiuoti bet kokiu paviršiumi bet kokioje pasaulio vietovėje.

Norint paskatinti elektromobiliu infrastruktūrą kelionės metu buvo įdiegti 48 el. lizdai, padengiantys 12.000 km. Visos vietos, kuriose buvo kraunamasi gali būti randamos šioje int. svetainėje.
Kitos tokios varžybos įvyks 2020 metais, kuomet elektromobiliu infrastruktūra bus dar labiau išsiplėtus. Pačios varžybos bus suskirstomos į 5 kategorijas. Daugiau informacijos apie ateinančias varžybas galite rasti čia!

Oficialus 80edays youtube kanalas
Jei turite elektromobilį ir norite įsigyti saulės elektrinę, kreipkitės į mus!
www.greenup.lt

Skambinti Siųsti užklausą