Tarptautinės Energetikos Agentūros 5 metų prognozė AEI

Tarptautinė Energetikos Agentūra paskelbė, kad padidins lūkesčius atsinaujinančios energetikos (AEI) plėtrai visame pasaulyje dėl gerėjančios politinės situacijos atsinaujinančių išteklių plėtrai. 2015 metais atsinaujinančios energijos instaliacijų buvo daugiau nei tradicinių elektrinių.

Naujausioje Tarptautinės Energetikos Agentūros ataskaitoje 13% padidinta planuojama AEI plėtra nuo 2015 iki 2021 metų daugiausia dėl gerėjančios politinės situacijos Kinijoje, Indijoje, Meksikoje ir Jungtinėse Amerikos valstijose. Per visą ši laikotarpį spėjama, kad saulės energijos kainos turėtų kristi 25%, o vėjo energetikos 15%.

2015 metai buvo vieni svarbiausių AEI istorijoje, kadangi vėjo, saulės ir kitų AEI elektrinių buvo pastatyta daugiau nei bet kokių kitų elektrinių ir sudarė net 153GW. Didžiausią dalį sudarė saulės elektrinės – 49GW ir vėjo elektrinės 66GW. Remiantis šiais skaičiais galima teigti, kad kiekvieną dieną buvo pastatoma 500.000 saulės modulių visame pasaulyje.

Dr. Fatih Birol, Tarptautinės Energetikos Agentūros generalinis direktorius teigė: „Gyvename permainų laikotarpyje ir matome energetikos rinkos transformaciją, kurią veda atsinaujinanti energetika“.

Dėka šių pasiekimų galima matyti nemažai artėjančių pokyčių: daugiau konkurencijos, stipresnės politinės paramos atsinaujinančiai energetikai, technologinį vystymąsi ir daug kitų. Nors ir klimato kaita yra vienas pagrindinių atsinaujinančios energetikos plėtros faktorių jis jau nebėra vienintelis. Dabar atsinaujinanti energetika siūlo ir energetinę nepriklausomybę kartu su pigesne elektros energija.

Prognozuojama, kad per ateinančius 5 metus atsinaujinanti energetika išliks sparčiausiai augantis elektros generavimo šaltinis ir 2021 metais visame pasaulyje sieks 28%. Tikimasi, kad šis kiekis padengs net 60% pasaulio energijos poreikio ir pasieks 7600 TWh, kas būtų lygu visam Europos ir Jungtinių Amerikos Valstijų bendram elektros energijos suvartojimui.

Tačiau nors ir 2015 metai buvo išskirtiniai, kai kuriose pasaulio vietose atsinaujinanti energetika vis dar susiduria su begale kliūčių. Daugelyje šalių vis dar labai sudėtinga pasistatyti saulės ar vėjo elektrinę ir dėl to investicijos šiose valstybėse yra lėtinamos. Taip pat daugelio valstybių pragyvenimo lygis neleidžia žmonėms įsigyti nuosavų elektrinių, o valstybių vadovybės neskiria reikiamo finansavimo tokiems projektams.

Taip pat norint pasiekti didelius pokyčius neužtenka didinti elektrinių kiekį ir bendrą galią. Kinijoje buvo įdiegta daugiausia atsinaujinančios energijos elektrinių visame pasaulyje (40%), tačiau elektros suvartojimas taip pat labai smarkiai išaugo ir elektrinės padengė vos pusę šio elektros poreikio išaugimo. Tuo tarpu Europoje, Japonijoje ir JAV tikimasi, kad atsinaujinančios energijos prieaugis bus didesnis nei elektros suvartojimo prieaugis.

Skambinti Siųsti užklausą