Prancūzija planuoja uždaryti visas savo anglį deginančias elektrines iki 2023

Prancūzijos prezidentas F. Olandas JT kasmetiniame klimato kaitos susitikime pareiškė, kad Prancūzija uždarys visas savo anglį deginančias elektrines iki 2023 metų. Tuo pačiu metu jis dėkojo JAV prezidentui B. Obamai ir paniekino D. Trumpą. „B. Obamos vaidmuo buvo labai svarus Paryžiaus klimato kaitos susitarimui ir negrįžtamas“ – teigė F. Olandas.

Šios žinios buvo džiugiai sutiktos, kartu su kitų valstybių pareiškimais. Su ar be JAV visos kitos pasaulio valstybės vykdys savo įsipareigojimus. Vokietija tikisi iki 2050 metų sumažinti savo šiltnamio dujų kiekį 95%. Škotijoje elektra jau nebegaminama iš anglies, o visoje Anglijoje planuojama anglį deginančias elektrines uždaryti iki 2025 metų.

Visame pasaulyje anglies deginimas elektrai gaminti gana greitai krenta dėl daugelio priežasčių, įskaitant tai, kad atsinaujinančios energetikos kainos nesustabdomai krenta, ji tampa vis labiau priimtinesnė visuomenėje, o anglies deginimo padariniai tampa vis didesni tiek ekonomikai, tiek ir aplinkai.

Šaltinis

Kviečiame įsigyti savo saulės elektrinę ir gamintis elektros energiją patiems!
www.greenup.lt

Skambinti Siųsti užklausą