Pirmoji pasaulyje saulės elektrinė kalnuose Šveicarijoje

Štai kaip atrodo plaukiojanti saulės elektrinė tarp kalnų Šveicarijoje. Jėgainė yra Lac des Toules rezervuare, Šveicarijoje, 1800 metrų aukštyje virš jūros lygio. 

Ši saulės elektrinė ne tik nuostabiai atrodo tokiame dideliame aukštyje, bet ir laimėjo prestižinį  Swiss Watt d’Or apdovanojimą, kaip inovatyviausias atsinaujinančios energijos projektas 2020 metais.

Šis ežeras jau yra naudojamas kaip hidroelektrinė, o dabar dar ir tapo vieta, kurioje įsikūrė saulės elektrinė. Romande Energie kompanija dirbo su šiuo projektu ir numatė, kad dėl ypatingų sąlygų esančių kalnuose, saulės elektrinės efektyvumas padidėja. Tokiame aukštyje Šveicarijos kalnuose, atmosfera yra retesnė, saulės spinduliuotė stipresnė, o žiemos metu sniegas atspindi saulės šviesą, todėl tokia elektrinė gali pagaminti 50 proc. daugiau energijos negu kitos plaukiojančios saulės elektrinės esančios mažesniame aukštyje.

„Buvo numatyta, kad šis projektas pagamina 800MW valandinės energijos per metus kas atspindi 225-ių namų ūkių poreikį.” sako projekto vadovas Guillaume Fuchs. Elektrinė yra pastatyta iš 36 plaukiojančių plaustų bei daugiau nei 2000 kvadratinių metrų saulės modulių.

Ar dideliame aukštyje plaukiojančios saulės elektrinės yra atsinaujinančios energetikos ateitis?

Tokie projektai tikrai turi potencialo ir gali būti dažniau vykdomi, tačiau, kol kas pirmasis projektas turi pereiti bandomąjį 2 metų laikotarpį tam, kad būtų nustatyta ar tokie projektai turi realios naudos ir atsiperka.

Tokių projektų vystymas ir įgyvendinimas kainuoja daugiau nei 2.2 milijonų eurų. Iš viso, šio projekto įgyvendinimo procesas (saulės modulių įrengimas ir plaukiojančios konstrukcijos įrengimas) truko 6 metus ir 10 mėnesių ir baigėsi 2019 metais. Projektą įgyvendinusios kompanijos planuoja ateityje įgyvendinti daugiau panašių projektų.

Informacija apie saulės elektrinė Šveicarijoje iš euronews.com

Daugiau informacijos apie saulės elektrines rasite čia: greenup.lt

saulės elektrinė Šveicarijoje

Skambinti Siųsti užklausą