Leidimai saulės elektrinėms jau ir nuotoliniu būdu

Valstybinė energetikos inspekcija prie Energetikos ministerijos (VEI) pradėjo teikti naują paslaugą per Elektroninius valdžios vartus. Nuo šiol leidimai plėtoti elektros energijos gamybos pajėgumus ir leidimai gaminti elektros energiją bus išduodami ir elektroniniu būdu, taigi leidimai saulės elektrinėms bus gaunami bus žymiai paprasčiau.

Viešųjų elektroninių paslaugų portale Elektroniniuose valdžios vartuose www.epaslaugos.lt sukurta paslauga skirta gyventojams ir verslo atstovams, planuojantiems statyti saulės, vėjo elektrines, hidroelektrines ar kogeneracines elektrines, ir jose gaminti elektros energiją iš atsinaujinančių energijos šaltinių. Leidimai saulės elektrinėms bus išduodami per elektrononius valdžios vartus.

„Tiek gyventojai, tiek verslo atstovai įvertina elektroniniu būdu teikiamų paslaugų naudą. Tai – ne tik galimybė jas užsakyti patogiau ir pageidaujamu metu ar stebėti teikiamos paslaugos būseną. Elektroniniu būdu leidimus užsakę asmenys pajus dar vieną skirtumą – jiems nereikės pateikti nustatytos formos prašymo, nes jį atitiks užpildyta elektroninės paslaugos užsakymo forma“, – privalumus vardijo VEI viršininkas Jurgis Dumbrava.

Kuriant naują elektroninę paslaugą, taip pat atsižvelgta į kasmet didėjantį asmenų, norinčiųjų įsirengti saulės elektrines ir gaminti elektros energiją savo reikmėms, skaičių. Šiemet jau gautas 131 prašymas išduoti leidimus verstis veikla elektros energetikos sektoriuje. Palyginus su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, prašymų išduoti leidimus padaugėjo 10 procentų.

Ateityje pageidaujančių asmenų statyti saulės elektrines ir gaminti elektros energiją savo reikmėms daugės. „Pasiekėme energetinę nepriklausomybę šalyje, dabar jos siekia asmenys, kuriems aktualu ne tik pigesnės elektros energijos gamyba, bet ir jos taupymas bei tikslingas panaudojimas, todėl tikimės, kad leidimų užsakymas ir išdavimas elektroniniu būdu bus tarsi „žaliasis impulsas“, kviečiantis naudotis patrauklesniu būdu teikiama paslauga“, – teigė J. Dumbrava.

Tai jau trečioji VEI teikiama paslauga Elektroniniuose valdžios vartuose. Be jos, elektroniniu būdu galima užsakyti energetikos įrenginių eksploatavimo veiklos atestatus, taip pat energetikos įrenginių techninės būklės patikrinimą ir gauti pažymą apie energetikos įrenginių techninę būklę.

Šaltinis: LR Energetikos ministerija

Taigi kviečiame jus jau dabar pasinaudoti nauja elektroninių valdžios vartų paslauga ir įsigyti saulės elektrinę savo reikmėms! Skambinkite ar rašykite mums ir mes suteiksime jums profesionalias konsultacijas prieš įsigijant elektrinę, bei pasirūpinsime jos pastatymu nuo pradžios iki galo.

Skambinti Siųsti užklausą