Kaip pasirinkti saulės įkroviklį?

saulės įkroviklis 5W          Saulės įkroviklis tai nedidelis įrenginys, kuris gali pakrauti visus nešiojamus įrenginius, kurie kraunami USB laidu – telefoną, radiją, planšetinį kompiuterį ir t.t. Tokių įkroviklių yra įvairių: su baterija, be baterijos, didelių ir mažų, silpnų ir galingų. Šiame straipsnyje padėsime suprasti kaip išsirinkti saulės pakrovėją prieš jį perkant.

Saulės įkroviklis GreenUp Prestige          Pradėsime nuo saulės įkroviklių su baterija. Pagrindinė šių saulės įkroviklių dalis yra baterija, o saulės celė yra papildoma. Daugelyje skelbimų teigiama, kad jūsų baterija visiškai pasikraus tik nuo saulės, deja taip nebus. Saulės celė papildomai pakraus jūsų bateriją, tačiau pilnai ją pakraus negreitai. Priklausomai nuo saulės modulio ir baterijos dydžio jūsų baterijos krovimas gali užtrukti nuo paros iki kelių savaičių. Saulės modulių galia ant tokių įkroviklių svyruoja nuo 0,4 iki 5 vatų. O baterijų talpa nuo 650mah iki 20.000mah. Pavyzdžiui 2,5 vatų saulės celė 5000 mah bateriją pakraus per ~10 dienų. Šiuos įkroviklius rekomenduojame pirkti, kuomet žinote, kad kelionės metu retkarčiais bus galimybė prieiti prie elektros energijos arba kuomet ten, kur keliaujate saulės nėra daug.

Saulės įkroviklis 7W          Įkrovikliai be baterijos yra pranašesni tuo, kad yra galingesni. Jie turi didesnę saulės celę, nuo 2,5 iki net 50W. Tačiau 50W celė jau galima laikyti nedidele elektrine. Renkantis saulės įkroviklį be baterijos rekomenduojame neperdėti su jo dydžiu ir atsižvelgti į transportavimo patogumą. Pavyzdžiui 5 ar 7 vatų saulės įkrovikliai yra nedideli, patogūs ir pakankamai galingi, kad pakrautų jūsų įrenginius. Šviečiant saulei tokie įkrovikliai jūsų mobilius įrenginius kraus ~1000-1500mah/val. taigi standartinis telefonas turėtų pilnai pasikrauti per 2 valandas. Šiuos įkroviklius rekomenduotume pirkti kuomet vykstate ten, kur daug saulės – į pietus arba į kalnus, kuomet kopiat aukščiau nei 1000m. virš jūros lygio. Šiose vietose netrūkstant saulės jūsų įrenginys pasikraus greitai ir patogiai. Baterijų tokiose vietose geriau vengti, kadangi baterijų efektyvumas karštyje krenta ir nebėra atstatomas, o kalnuose kur papildomai pasikrauti bateriją nebus, taigi bus sunkoka ją įkrauti vien tik nuo saulės.

Saulės įkroviklis G8          Renkantis įkroviklio baterijos dydį rekomenduojame atsižvelgti į jūsų mobilaus įrenginio baterijos talpą ir pagal ją nuspręsti kiek pilnų įkrovimų jums reikia (2,3 galbūt 5). Dažniausiai šią informaciją rasite tiek ant savo įrenginio baterijos tiek ir prieš perkant pakrovėją. Įvertinus baterijos dydį ir norimą turėti energijos talpą belieka pasirinkti modelį.

Taigi vykstant į kalnus ar pietines valstybes rekomenduojame įsigyti saulės pakrovėją be baterijos, o į valstybes, kuriose nėra daug saulės – su baterija. Perkant saulės įkroviklį be baterijos atkreipkite dėmesį į įkroviklio galią bei matmenis, nuo kurių priklausys ar dažnai naudosite įsigytą įrenginį. Tuo tarpu perkant saulės pakrovėją su baterija į matmenis dėmesio siūlome nekreipti, kreipkite dėmesį į baterijos talpą ir celės galią.

Karolis Bužinskas,
www.greenup.lt

Skambinti Siųsti užklausą