Australijoje statomas didžiausias pasaulyje saulės elektrinių parkas, kuris bus matomas net iš kosmoso!

Neįtikėtina! Australijoje statomas didžiausias pasaulyje saulės elektrinių parkas, kuris bus matomas net iš kosmoso! Didžioji dalis energijos pagamintos Australijoje bus transportuojama povandeninių maitinimo kabelių pagalba į Indoneziją ir Singapūrą. Kur tikimasi suteiks elektrą net milijonui vietinių gyventojų.

Didžiulis saulės energijos projektas statomas Australijoje pavadintas Australia-ASEAN Power Link (Australijos energijos grandis) numatoma, kad kainuos 20 milijardų dolerių.

didžiausias saulės parkas

10 GW saulės modulių parkas dydžiu prilygstantis 20,000 futbolo aikščių dydžiui bus pastatytas Šiaurinėje teritorijoje, tarp Darvino ir Alice Springs. Dalis energijos bus naudojama Darvine bet, didžioji dalis gaunamos energijos iš parko bus gabenama iš Australijos į Singapūrą. Tikimasi, kad elektra bus aprūpinti net 1 milijonas gyventojų, apie 20 procentų visos Singapūro populiacijos.

Australijos energijos grandies projektas (Australian-ASEAN Power Link) susidės ne tik iš didžiausio saulės modulių parko, kuris dėl savo masto bus matomas net iš kosmoso. Į projektą įtraukta ir ilgiausių pasaulyje 4,500 kilometrų ilgio povandeninių maitinimo kabelių konstrukcijų statyba, kurių pagalba aukštos įtampos nuolatinė srovė pagaminta saulės parke, keliaus į Singapūro elektros tinklą. Tam, kad elektros perdavimas vyktų sklandžiai, bus statoma ir didžiausia pasaulyje baterija, kuri bus pastatyta Darvine ir joje bus saugoma elektros srovė pagaminta saulės parke.

Projektą planuojama pradėti vykdyti 2023 metais, energijos gamyba turėtų prasidėti 2026 metais ir sėkmingai transportuojama į Singapūrą jau 2027-aisiais. Žinoma, šiam didelio masto ambicingam projektui įvykti daugelis dalykų turės būti padaryti tinkamai, bet jeigu viskas vyks kaip planuota, tai bus didžiulis žingsnis saulės ir švarios energetikos industrijai, kuris įrodys, kad saulės energija gali būti dalinama ir transportuojama tarptautiniu mastu- ilgais atstumais ir net vandenynais!

Informacija iš sciencealert.com

Daugiau apie didžiausias saulės parkas skaitykite čia: https://www.sciencealert.com/world-s-largest-solar-farm-to-pipe-power-internationally-from-australia-under-the-sea

Norite įsirengti saulės elektrinę? Daugiau informacijos rasite GREENUP.LT

Skambinti Siųsti užklausą