Atsinaujinanti energetika: Švedija skiria rekordines 1,5 mlrd. $ investicijas į atsinaujinančią energetiką

Švedijoje atsinaujinanti energetika kaip niekad aukštai! Švedai paskelbė didžiausias kada nors darytas valstybės investicijas į atsinaujinančios energetikos projektus. Stefan Loefven, Švedijos ministras pirmininkas teigia: „Šiandien mes pristatome didžiausią kada nors suformuotą biudžetą aplinkosaugai Švedijoje. Mūsų ambicijos yra tapti pirmąja iškastinio kuro nenaudojančia valstybe pasaulyje ir tai mes darome todėl, kad tai yra morališkai teisinga bei ekonomiškai protinga.“

Švedija skirs 12,9 mlrd. Švedijos kronų (1,36 mlrd. €) nuo 2017 iki 2020 metų tarptautinėms klimato kaitos iniciatyvoms, kelionėms be iškastinio kuro ir atsinaujinančiai energetikai. Taigi atsinaujinanti energetika Švedijoje turėtų stipriai pasistūmėti ir išaugti.

Praeitais metais Švedija jau siekė tapti pirmąja valstybe, nebenaudojančia iškastinio kuro ir atidėjo 4,5 mlrd. Švedijos kronų savo 2016 metų aplinkosauginėms iniciatyvoms. Valstybė 64% savo elektros energijos pasigamino tik iš atsinaujinančių energijos išteklių (šaltinis: Bloomberg New Energy Finance). Taip pat valstybė pakėlė savo siekius švariai energijai 2020 metams: iš 26,4 TWh elektros energijos į 28,4 TWh per metus. Švedijai trūksta labai nedaug, kad atsinaujinanti energetika visiškai perimtų energetikos sektorių.

Apie pusė naujo biudžeto bus skiriama geležinkelių sistemai, 3,5 mlrd. kronų bus skiriama vietiniams ir regioniniams klimato kaitos mažinimo projektams, savivaldybėms, asociacijoms ir bendriems projektams su privačiu sektoriumi.

Švedai jau suvokia, kas yra atsinaujinanti energetika, siūlome išbandyti ją ir jums!
Įsigykite savo saulės elektrinę jau šiandien!

www.greenup.lt

Skambinti Siųsti užklausą