Ar galite atspėti kur šiame name yra saulės elektrinė. Tesla įrengė pirmuosius saulės elementų stogus su amžina garantija

Tesla baigė montuoti pirmuosius stogus, pagamintus iš čerpių su integruotomis saulės baterijomis. Kaip rašoTechCrunch, saulės stogų naudotojams suteikta garantija, kuri veiks, kol stovės namas „arba visą amžinybę, žiūrint, kas nutiks anksčiau“.

Ten, kur Saulė pakankamai ryškiai šviečia didžiąją metų dalį, fotoelementų naudojimas namų energijos reikmėms — geriausias sprendimas energetinės nepriklausomybės ir ekonomijos požiūriu. Nors tokias sistema ir nėra pigi, saulėtose vietovėse ji gan greitai atsiperka ir netgi galima energijos perteklių parduoti vietinėms energetikos kompanijoms.

Tačiau šiuolaikiniams elementams būdingi kai kurie trūkumai. O būtent, veikdami jie gali stipriai įkaisti, o kaistančių elementų efektyvumas mąžta. Be to, elementų efektyvumas tiesiogiai priklauso nuo to, kokia šviesa – tiesioginė ar išsklaidyta – ir kokiu kampu krenta į elementą. Ir galiausiai, skydeliai, paprastai montuojami į aliuminio rėmus, gali darkyti privataus namo vaizdą.

Tesla pristatė čerpių formos saulės skydelius 2016 metų spalį, o šių metų gegužę — pradėjo priiminėti užsakymus. Tesla Solar Roof gaminamos saulės energiją renkančių čerpių efektyvumas joms kaistant, nelabai mažėja ir nebijo penkių centimetrų krušos, skriejančios iki 160 kmh greičiu. Gaminami keli čerpių variantai ir sumontavus, namo vaizdo negadina.

Gaminami trys Tesla Solar Roof variantai – molinių čerpių, akmens ir medienos imitacija. Be to, Tesla gaminama ir įprastų saulės elementų išvaizdos čerpes, tik tiek, kad nesimato rėmo.

Tikras čerpes imituojantys skydeliai turi kelis sluoksnius. Apatinis sluoksnis – aukšto efektyvumo saulės elementai. Vidurinis sluoksnis – maskuojantis stiklas. Žiūrint į jį nuo žemės, stiklas atrodo kaip mediena ar akmuo. Tačiau žiūrint iš viršaus, jis visiškai skaidrus. Ir galiausiai, išorinis sluoksnis — apsauga iš grūdinto stiklo.

Kur konkrečiai sumontuoti pirmieji serijiniai Tesla stogai, nepatikslinama. Kaip pažymi TechCrunch, kompanijoje aktyviai praktikuojamas naujų produktų platinimas pirmiausia Tesla darbuotojams, o tik po to pašaliniams pirkėjams. Tikėtina, kompanija taip gauna galimybę atlikti ankstyvą naudojimo testavimą.

Skambinti Siųsti užklausą