Paskelbta

Dvipusės apskaitos modeliai, naujienos apie APVA valstybės paramą 2018-tiems

Dvipusė apskaita – kaip ji veikia?

2018 metais už elektros pasaugojimą gaminantys vartotojai gali mokėti pasirinkdami net 4 – turis lanksčius dvipusės apskaitos planus kuriuos gali keisti kas metus. Pirmasis kai  ESO mokama 0,032Eur už atsiimta kWh. Antrasis ‚Vienanaris‘ modelis, kai mokama už kiekvieną saulė elektrinės galios KW 20,05 Eur per metus. Trečiasis tarpinis modelis, kai atsiskaitoma dvinariu tarifu, kai mokama 0,016 Euro už atsiimtą KWh ir 10,026 Eurų per metus už vieną instaliuota kW. Ir ketvirtasis modelis kai ESO atiduodate 38% pagamintos elektros, kad galėtumėte nemokamai atsiimti likusią pagamintos elektros dalį.

dvipuse apskaita

Lengvatinės paskolos sąlygos įsigyjant saulės jėgainę.

 Antroji priemonė kurios detalės bus patvirtintos taip pat 2018 metų birželį – lengvatinės paskolos saulės projektams įgyvendinti. Tam bus skirta net iki 10 mln. eurų fondas. Nereikės užstatyti turto, kaip tuo tarpu pradinė įmoka tesieks apie 500 Eurų.

Valstybės parama saulės elektrinėms iš APVA 2018

Planuojama jog 2018 bus skirta net 3,3mln. eur valstybės parama saulės elektrinių įrengimo kainai padengti. Tai būtų fiksuota parama fiziniams asmenims. Dėl jos dydžio dar vyksta diskusijos, bet apytiksliai sieks apie 30% jėgainės kainos. Gavus vasltybės paramą saulės jėgainė Jums atsipirktų per 6-8 metus. Jėgainės garantinis siekia net iki 30metų. Jei dar nežinote kokia saulės elektrinė būtų optimaliausia Jūsų namui, kreipkitės į GREENUP.LT užpildydami anketą spausti čia.

Valstybės paramos teikimo procesą iš LAAIF šiais metais perims ir administruos aplinkos projektų valdymų agentūra APVA. Planuojama jog birželio 12d paramos detalės bus patvirtintos.